Çocuk Psikoloğu Hakkında Merak Ettikleriniz

Umut terapi psikolojik sorunlar yaşayarak çıkmaza giren kişiler için hizmet veriyor. İstanbul’da hizmet veren terapi merkezi uzman psikoterapistleri sayesinde kişilere çeşitli alanlarda terapi ve danışmanlık hizmeti veriyor. Verdikleri danışmanlık hizmetleriyle kişilerin sorunlarından kurtulmalarını ve umutlarını gerçekleştirmelerini sağlıyorlar.

Terapi Merkezi Tarafından Verilen Hizmetler

Umut terapi olarak farklı yaşlarda ve durumlardaki kişilere terapi hizmeti veriyorlar. Terapi ve danışmanlık için randevu olan kişilere sorunlarını aşmalarında yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Umut terapinin verdiği terapi hizmetleri arasında şunlar bulunuyor;

 • Ergen terapileri
 • Çift terapileri
 • Grup terapileri
 • Aile terapileri
 • Online terapiler
 • Cinsel terapiler
 • Evlilik terapileri
 • Kişisel bozukluklar
 • Evlilik danışmanlığı
 • Hipnoz
 • EMDR terapileri
 • Bilinçli farkındalık terapileri
 • Oyun terapileri
 • Bireysel terapiler

Merkez tüm bu terapileri uzman kadroları aracılığıyla yapıyor. Ayrıca merkez çeşitli testler yaparak sorunlarının kaynağını da öğrenmek amacıyla hizmet veriyor. Çocuklarının psikolojik sorunlarından kurtulmalarını isteyen ebeveynler de çocukları için merkezin Tuzla pedagog hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

Ergen Terapileri

Umut terapi ergenlik dönemi sıkıntılı geçen gençler için ergen terapileri veriyor. Ergenlik dönemi çocukların kendilerine ait kişiliklerinin belirlendiği bir dönem olduğu için aileler onlarla çatışma içine girebiliyorlar.

Bu da gençlerin bu dönemden kötü etkilenmesine sebep olabiliyor. Umut terapi ise verdiği ergenlik terapisi hizmeti sayesinde gençlerin ergenlik dönemini hafif bir şekilde atlatmasını amaçlıyor. Kişiler merkezde hizmet veren Eyüp Akın ve İshak Büyükyıldırım isimli terapistlerden randevu olarak çocuklarının bu dönemi hasarsız atlatmalarını sağlayabiliyorlar.

Oyun Terapileri

Çocuklarının iletişim, öğrenme ve davranış sorunlarını çözmek amacıyla ebeveynler çocuk psikoloğu ve pedagoglardan yardım almak isteyebiliyorlar. Umut terapi bünyesinde çalışan tuzla çocuk psikoloğu ve pedagogu bu hizmetleri onlar için veriyor. Verdikleri hizmetler ile çocukların sorunlarının ortadan kalkmasını sağlıyorlar.

Örneğin çocukların içi kapanık olmalarına ya da çevrelerine karşı agresif davranışlar sergilemelerinin önüne geçiyorlar. Oyun terapisi uygulamaları sayesinde çocukların oyun oynarken tepkilerini ortaya koymalarını sağlıyorlar. Ayrıca verdikleri bu terapiyle çocukların dış dünyayla olan iletişimlerini geliştirmelerine yardımcı oluyorlar. Bunun dışında zihinsel sorunları olan çocukların zihin geliştirici oyunlar sayesinde sorunlarını aşmaları için çaba gösteriyorlar.

Online Terapiler

Umut terapi merkezi kişilere online terapi hizmeti de veriyor. Bu sayede kişiler terapi merkezine gitmeden internet bağlantısı sayesinde terapi alabiliyorlar. Bunu daha çok yurt dışında bulunan kişiler ve randevu tarihinde yurt dışında olanlar kullanabiliyor. Bu yardımda uzman terapistler tarafından veriliyor. Online terapilerden yararlanmak isteyenlerin randevu alması ve randevu zamanında telefonları üzerinde skype bağlantısını kullanmaları gerekiyor. Bu sayede kişiler uzaktan hizmet alabiliyorlar.

Hipnoz

Umut terapi merkezi kişilerin yaşadıkları sorunları terapiler dışında hipnoz yoluyla da atmalarına yardımcı oluyor. Verdikleri hipnoz hizmeti sayesinde kişilerin hipnoz etkisi altındayken asıl kimliklerinin ortaya çıkması ve yapmak istediklerini yapmalarını sağlıyorlar. Bu sayede de kişilerin yaşadıkları sorunlarının kaynağını ortaya çıkarıyorlar. Uzmanlar tarafından gerçekleştirdikleri hipnoz sayesinde kişilerin şu sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyorlar; panik ataklar, cinsel sorunlar, korkular, sınav stresleri, odaklanma sorunları, kilo verme sorunları ve bağımlılık sorunlarında hipnoz yöntemini kullanabiliyorlar.

Şimdi Randevu Alın

Umut Terapi ile Ruh sağlığınıza yatırım yapmanın tam zamanı! Uzman psikologlarımızla bireysel, çift, aile ve çocuk terapisi hizmetlerimizden yararlanmak için hemen randevu alın. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için ilk adımı bugün atın.

© 2024 Umut Terapi – Tüm Hakları Saklıdır.

Hızlı Randevu Oluştur

Website designed by Metromas