Çocuk Terapileri (Çocuk Psikoloğu / Pedagog)

Çocuklar bir ülkenin en önemli kalkınma faktörleridir. Aileler çocukları için en iyi geleceği hazırlamaya çalışırlar ve çocukluklarından beri ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.  Bazı durumlarda beklenmeyen olaylar, gelişimsel sorunlar, aile içi yaşanan problemler  çocukların yaşantılarını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu gibi durumlarda sağlıklı ve doğru bir yol izlemek için bir uzmandan destek almaları gerekebilmektedir.   Pendik- Kurtköy ve çevresinde yetkin ve alanında uzman çocuk psikoloğu ekibimizden destek alarak çocuklarınıza daha iyi, sağlıklı geleceği hazırlamaya devam edebilirsiniz.

Çocuklara duygusal sorunlarını ifade edebilmeleri için farklı şekillerde ve içerikte birçok oyuncaklar sunularak, çocuklar ile iletişim kurmaya, sorunları çözmelerine ve olumsuz davranışlarını değiştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan Oyun Terapisi, aynı zamanda çocukların uyumlu ve mutlu olarak yaşamalarını hedefleyen gelişimsel bir terapi şeklidir. Çocukların oyunu ve oyuncakları kullanarak kendilerini ifade etme gereksinimlerine odaklanan özel bir süreçtir. Bu süreçte, çocuklar kendilerine güvenli bir ortam sunan eğitimli bir Oyun Terapisti ile, istedikleri şekilde oynayabilmeleri için cesaretlendirilirler. Terapist, çocuklara kendilerini sanat, drama ve fantezi içeren oyunlar yoluyla ifade edebilmeleri için fırsatlar oluşturur.

Pedagog Nedir?

Çocukların psikolojilerini ve zihinsel gelişmelerini takip edip olumsuz bir durumda danışmanlık yaparak çözümler üreten uzmanlara eski adıyla pedagog, yeni adı ile çocuk psikoloğu denir. Pedagoglar çocuklar ile doğru iletişimi kurarak ve eğitim vererek doğru yolu göstermektedir. Çocuk psikoloğu’nu anlamak sadece çocukla iletişim kurarak olmayacaktır. Aile ile görüşülerek doğru yoldan gidilebilmektedir. Şunu unutmamamız lazımdır ki, uzman pedagoglar ebeveynlerin fark etmediği davranışları ve psikolojik sorunları fark edebilmektedirler. Kurtköy Psikolog ekibi olarak Uzman Psikologlarımız çocuk terapileri alanında bir çok eğitimi almış deneyimli ve yetkin profsyönel kadrodan oluşmaktadır.

Oyun Terapisi Nedir?

Oyun terapisi çocukların; Yaşadıkları dünya hakkında öğrenmelerine, duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine, zihinsel ve fiziksel becerilerini geliştirmelerine, etkili sosyal beceriler geliştirmelerine, ilişkilerde güçlü bağlar kurabilmelerine yardımcı olur.

Oyun terapisi sürecinde, çocuklar kendi içlerinde mücadele ettikleri duygusal deneyimlerini yansıtan oyunlar yaratırlar. Bu deneyimler genellikle sözel olarak ifade edilemediği için, çocuklar oyunlarında özel oyuncaklar seçerek duygusal çatışmalarını yansıtan önemli konuları tekrar canlandırırlar. Çocuk Psikoloğu‘nda ise bu süreçte çocuğa uygun tepkileri vererek duygularını fark etmesini, ifade etmesini ve sorunla ilgili başa çıkma yollarını bulmasını sağlar. Bu duyguları ifade etme süreciyle  başlayan terapi, çocuğun bu durum üzerinde kendini iyi hissederek duygularla baş edebilmesine dek sürecektir.

Merkez tüm  terapileri uzman kadroları aracılığıyla birlikte yapmaktadır. Ayrıca merkezimizde ihtiyaç halinden çeşitli testler  yaparak sorunlarının kaynağını da öğrenmek amacıyla çalışmalar yapılmaktadır. Çocuklarının psikolojik sorunlarından kurtulmalarını isteyen ebeveynler de çocukları için merkezin uzman Çocuk psikologlarından destek alabilir.

Sizler de Kurtköy’de Psikolog arayışında iseniz, Kurtköy’ün en köklü ve eski terapi merkezinden biri olan umut terapi ailesinden  çocuk terapisi hizmetimizden yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Sizler de Pendik’te Psikolog arayışında iseniz, Pendik’in en köklü ve eski terapi merkezinden biri olan umut terapi ailesinden  çocuk terapisi hizmetimizden yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Randevu Alın

Umut Terapi ile Ruh sağlığınıza yatırım yapmanın tam zamanı! Uzman psikologlarımızla bireysel, çift, aile ve çocuk terapisi hizmetlerimizden yararlanmak için hemen randevu alın. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için ilk adımı bugün atın.

© 2024 Umut Terapi – Tüm Hakları Saklıdır.

Hızlı Randevu Oluştur

Website designed by Metromas