Uzm. Klinik Psikolog Eyüp AKIN

Uzm. Klinik PSİKOLOG/ Psikoterapist Eyüp AKIN

1986 yılında Düzce’de doğan Eyüp AKIN, İlk ve orta öğrenimimi Düzce’ de tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü 2009 yılında,  Esenyurt üniversitesinde Klinik Psikoloji Master’ini de 2016 yılında başarı ile tamamlamıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında, danışmanlık merkezlerinde, şirketlerde psikolojik danışmanlık hizmeti vermiş ve  seminer çalışmalarını sürdürmüştür.

İstanbul Kültür Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak ders vermiştir.

Şimdi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak ders vermiştir.

Alanda aldığı psikoterapi eğitimleri ile kendisini geliştiren Eyüp AKIN ;  Kişilik Bozuklukları ( Narsisistik Kişilik Bozukluğu, Borderline Kişilik Bozukluğu, Şizoid Kişilik Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu), Kaygı Bozuklukları ( Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluklar, Sosyal Fobi, Basit Fobiler, Sınav Kaygısı, Performans Kaygısı ), İlişki Problemleri ( İletişim Problemleri, öfke ve çatışmanın kontrolünün sağlanamaması, destekleyici ve kapsayıcı ilişkinin kurulamaması, gibi alanlarda problem yaşayan ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını yürütmektedir.

Cinsel terapi alanında; Cinsel işlev bozuklukları, (Erkek cinsel işlev bozuklukları, Kadın cinsel işlev bozuklukları), Erkeklerde Cinsel isteksizlik, Erken boşalma, Sertleşme Problemi, Kadınlarda Cinsel isteksizlik, Vajinusmus çalışmalarını yürütmektedir.

Eyüp AKIN, mesleki tecrübesi ile almış olduğu eğitimleri birleştirerek oluşturmuş olduğu “Psikanalitik Yönelimli Bütüncül Psikoterapi” anlayışı ile psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Bütüncül Psikoterapi: içerisinde bir çok kuramı barındıran, işe yararlılık perspektifinde entegre etmiş olduğu teorik bilginin ışığında danışanların gerçekliğini anlamaya çalışan ve her danışanın ihtiyacına göre süreci yeniden şekillendiren dinamik bir psikoterapi armonisidir.

Aldığı hipnoz eğitimlerini terapilerinde,  Cinsel işlev bozukluklarında, Travma ve Fobilerin tedavisinde, Kaygılarda, Sigara ve Alkol bağımlılığında, Kilo vermekte, Panik atakta, Sınav ve ders çalışmaya odaklanmakta ve genel terapiyi desteklemekte kullanmaktadır.

EMDR tekniğiyle de travma, fobi gibi yoğun duygu yükü bulunan durumlara yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Çocuk ve gençlere yönelik uyguladığı zeka testleri öğrenme ve başarılarına farklı bir boyut katmaktadır.

PDR 3.0 dergisine düzenli olarak süpervizyon yazıları yazmaktadır.

Aldığı eğitimler

Bütüncül Psikoterapi ( 3 yıl)

Masterson eğitimi

Hipnoz Eğitimi

Hızlı İndiksiyon Eğitimi

Kısa süreli Çözüm odaklı terapi eğitimi

Psikodrama Eğitimi

EMDR eğitimi

Cinsel Terapi Eğitimi

HYT (Hipnotik (imgesel) Yeniden İşleme Terapisi

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Tavsiye Ediyorum Sayfası için tıklayın.      logo_main

 

Uzmanın yazıları

RUHUMUN DOĞUŞU VE BENLİĞİM

BAĞLAN(AMA)MA

BEN (İM) Mİ ÇOCUĞUM

TUVALET EĞİTİMİNDE EBEVEYN YAKLAŞIMLARININ KİŞİLİĞİMİZE ETKİSİ

GENETİK, ÇEVRE, KADER VE AÇISINDAN OTİZM’E BAKIŞ

KENDİNİ TEKRARLAYAN HAYATLAR

TRAVMANIN İZLERİ VE İNSAN ÜZERİNDE KALICI ETKİLERİ

Bilinç Dışına Açılan Gizemli Kapı: Hipnoz

Sınav, Kaygıdan Sonra Başlar

Panik Atak Nasıl Tedavi Edilir?

Panik Atak Nedir?

İÇİMİZDEKİ REKABET DUYGUSUNUN TRAFİKTE YANSIMALARI

Şimdi Randevu Alın

Umut Terapi ile Ruh sağlığınıza yatırım yapmanın tam zamanı! Uzman psikologlarımızla bireysel, çift, aile ve çocuk terapisi hizmetlerimizden yararlanmak için hemen randevu alın. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için ilk adımı bugün atın.

© 2024 Umut Terapi – Tüm Hakları Saklıdır.

Hızlı Randevu Oluştur

Website designed by Metromas